top of page
  • Zdjęcie autoraDr Łukasz Ordynowski

ESTETYKA POD KRAWATEM

Zaktualizowano: 4 paź 2018


KILKA SŁÓW O TYM, CO MEDYCYNA ESTETYCZNA MOŻE ZAPROPONOWAĆ MĘŻCZYZNOM.


Świat współczesnego mężczyzny wymaga w wielu dziedzinach szybkości, sprawności i efektywności.


Pracujemy dużo, inwestując czas i energię, często zaniedbując sen, ponieważ wyścig w realizacji ambitnych planów oraz wspinania się na kolejne szczeble kariery trwa.

W wirze współczesności nie należy jednak zapominać, że na biznesowych spotkaniach, meetingach czy rozmowach o pracę ważne jest „pierwsze wrażenie”, odpowiednia prezencja i własny komfort.

Medycyna estetyczna jest w stanie w efektywny sposób zniwelować oznaki zmęczenia (korygując cienie pod oczami, zbyt zaznaczone bruzdy wokół ust czy pomiędzy brwiami) jak i pomóc np. w przypadku nadmiernej potliwości, która dla mężczyzn pracujących w garniturze i prowadzących aktywne życie potrafi być nie lada utrapieniem. Zabieg nadpotliości to procedura trwająca około 20 minut, dzięki której zapominamy o problemie na około 6-8 miesięcy.

Wśród mężczyzn pokutuje stereotyp, iż medycyna estetyczna jest głównie dla kobiet ze względu na wszechobecne powiększanie ust lub policzków, jednak geometria męskiej twarzy opiera się na zupełnie innych zasadach i proporcjach, nie należy więc obawiac się feminizacji po wykonanych zabiegach.

Pracując na kwasie hialuronowym możiwe jest także wzmocnienie typowo męskich cech - poszerzenie żwaczy, zaznaczenie linii żuchwy, poszerzenie skroni - a więc podkreślenie ostrych linii i konturu w przeciwieństwie do łagodnego obrysu twarzy damskiej. Medycynę estetczna dla meżczyzn często porównuję do współczesnej stomatologii - ideą jest tu profilaktyka, usuwananie niewielkich „ubytków”, aby nie doprowadzic do znacznego pogorszenia w ogólym wyglądzie. Zabiegi zwykle trwają około 45 minut, każdy pacjent dostaje opracowany plan rocznego działania dostosowany do jego potrzeb.

Świat współczesnego mężczyzny wymaga w wielu dziedzinach szybkości, sprawności i efektywności. Pracujemy dużo, inwestując czas i energię, często zaniedbując sen, ponieważ wyścig w realizacji ambitnych planów oraz wspinania się na kolejne szczeble kariery trwa. W wirze współczesności nie należy jednak zapominać, że na biznesowych spotkaniach, meetingach czy rozmowach o pracę ważne jest „pierwsze wrażenie”, odpowiednia prezencja i własny komfort. Medycyna estetyczna jest w stanie w efektywny sposób zniwelować oznaki zmęczenia (korygując cienie pod oczami, zbyt zaznaczone bruzdy wokół ust czy pomiędzy brwiami) jak i pomóc np. w przypadku nadmiernej potliwości, która dla mężczyzn pracujących w garniturze i prowadzących aktywne życie potrafi być nie lada utrapieniem. Zabieg nadpotliwości to procedura trwająca około 20 minut, dzięki której zapominamy o problemie na około 6-8 miesięcy. Wśród mężczyzn pokutuje stereotyp, iż medycyna estetyczna jest głównie dla kobiet ze względu na wszechobecne powiększanie ust lub policzków, jednak geometria męskiej twarzy opiera się na zupełnie innych zasadach i proporcjach, nie należy więc obawiac się feminizacji po wykonanych zabiegach. Pracując na kwasie hialuronowym możiwe jest także wzmocnienie typowo męskich cech - poszerzenie żwaczy, zaznaczenie linii żuchwy, poszerzenie skroni - a więc podkreślenie ostrych linii i konturu w przeciwieństwie do łagodnego obrysu twarzy damskiej. Medycynę estetczna dla meżczyzn często porównuję do współczesnej stomatologii - ideą jest tu profilaktyka, usuwananie niewielkich „ubytków”, aby nie doprowadzic do znacznego pogorszenia w ogólym wyglądzie. Zabiegi zwykle trwają około 45 minut, każdy pacjent dostaje opracowany plan rocznego działania dostosowany do jego potrzeb.


84 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page