top of page

SZKOLENIA Z MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

         Chciałbym zaprosić Państwa bardzo serdecznie do udziału jak i współtworzenia cyklicznych spotkań poświęconych medycynie estetycznej.   Kursy, które prowadzę mają w dużej mierze charakter klubu dyskusyjnego, gdyż uważam, że doświadczenia medycyny estetycznej jako dziedziny są na tyle krótkie, że w wielu kwestiach  trudno mówić tu o sztywno wytyczonych standardach postępowania.

         Pomijając aspekty czysto medyczne (sterylność, aseptyka etc.) staram się nie zapominać, że dziedzina jaką się zajmujemy to styk Estetyki oraz Medycyny, a więc z jednej strony świata zmiennego, kapryśnego, eksperymentującego z przeciwstawnym mu nobliwym, sędziwym, powtarzalnym i ugruntowanym światem klasycznej medycyny. Myślę, że wymaga to od nas jako lekarzy umiejętności spoza naszego podstawowego wykształcenia takich jak podstawy geometrii twarzy, zasady światło-cienia, proporcji, spojrzenia na proces starzenia się człowieka nie tylko pod względem hormonalnym i patofizjologicznym, ale także wektorowym i czysto graficznym.

         Zwykle szkolenia zaczynają się od części teoretycznej, na której omawiamy aspekty medyczne i proceduralne dotyczące określonego zagadnienia, następnie na podstawie przypadków rozpoczynamy dyskusję, porównujemy doświadczenia, indywidualizujemy spojrzenie na daną osobę. Po spotkaniu jestem otwarty na propozycje dotyczące nowych zagadnień i ciekawych tematów, które jeszcze mógłbym opracować i podzielić się nimi z Państwem.   Do zobaczenia!

fullsizeoutput_afb7.jpeg
P1000119
P1000104
P1000140
P1000306
P1000193
P1000248
fil czolowka
film dol
bottom of page