Skip to main content

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to preparaty do iniekcji, mające za zadanie odbudować strukturę starzejącej się skóry. Silnie stymulują fibroblasty, czyli białka odpowiedzialne za jędrność i gęstość skóry, do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki ich zastosowaniu skóra staje się bardziej elastyczna, gładka, zmarszczki i przebarwienia zostają zredukowane.

Stymulatory tkankowych nie są wypełniaczami. Nie wpływają na zmianę rysów twarzy, efekt który uzyskujemy jest naturalny. Zastosowanie stymulatorów pobudza komórki do odnowy i zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei wpływa na wygląd i stan skóry.

Na rynku istnieje wiele rodzajów i producentów stymulatorów tkankowych. Różnią się one między sobą przede wszystkim wskazaniami, trwałością, uzyskanymi efektami, mechanizmem działania i składem.

Rodzaj zastosowanego preparatu dobieram zawsze indywidualnie, biorąc pod uwagę jakości skóry Pacjenta, jego potrzeby i oczekiwania.

ProFhilo –  jest to preparat zawierający tzw. „molekułę młodości”, czyli hybrydowe połączenie cząsteczek kwasu hialuronowego. Działa silnie biostymulująco na skórę i tkankę podskórną, dzięki czemu przyspiesza procesy regeneracyjne i naprawcze w niej zachodzące. gwarantuje wielopłaszczyznowe odmłodzenie skóry, neutralizuje zwiotczenie, opadanie tkanek, przywraca utracone z wiekiem parametry skóry.

Profhilo otrzymał złotą statuetkę za najlepszy zabieg wzmacniający skórę na kongresie AMEC w Paryżu oraz główną nagrodę w kategorii: „Iniekcyjna Innowacja roku 2015/2016” na targach CCR w Londynie.

DZIAŁANIE:

 • przywraca utracony owal twarzy,
 • neutralizuje.opadające policzki tzw. „chomiczki”,
 • wysmukla rysy twarzy,
 • wygładza zmarszczki,
 • napina skórę, przywraca elastyczność i sprężystość,
 • poprawa nawilżenia.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Procedura polega na wykonaniu 10 wkłuć na twarzy, po 5 na stronę, w specjalnie opracowanych punktach anatomicznych. Po zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, które zwykle mijają w ciągu kilku godzin.

BOLESNOŚĆ:

Zabieg nie jest bolesny, można odczuwać delikatne mrowienie i rozpieranie.

JAK CZĘSTO POWTARZAĆ:

W celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczają 2 zabiegi, w odstępie 1 miesiąca. Po wykonanej serii, rekomendowane jest zrobienie tzw. zabiegu „przypominającego”, podtrzymującego efekty terapii.

CENA:

 • od 1100 zł

————————————

Nucleofill – to preparat oparty na naturalnych polinukleotydach. Posiadają one silne właściwości biostymulacyjne oraz nawilżające, a także chronią skórę przed działaniem wolnych rodników. Zastosowanie stymulatora tkankowego NUCLEOFILL pobudza procesy samoodnowy i regeneracji zachodzące w skórze, co przywraca jej blask i młody wygląd. Zabieg ze względu na różnorodność protokołów zabiegowych można wykonać u wszystkich pacjentów – niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Można go stosować jako profilaktykę oraz jako zabieg „naprawczy” i anti-aging.

DZIAŁANIE:

 • rewitalizacja skóry i poprawa jej elastyczności,
 • redukcja wiotkości skóry – lifting,
 • terapia fotostarzenia i fotouszkodzeń,
 • regeneracja skóry,
 • poprawa nawilżenia skóry,
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa,
 • cienie pod oczami.

NucleoFILL występuje w dwóch rodzajach:

 • Medium – zawiera 1,5ml 2% polinukleotydów,
 • Strong – zawiera 1,5ml 2,5% polinukleotydów.

oraz dedykowany skórze okolicy oczu- NucleoFILL Soft Plus- zawiera 2 ml 2,5% polinukleotydów.

Podczas oceny aktualnego stanu skóry pacjenta i jej potrzeb, wybieram odpowiedni preparat. Można stosować terapię łączoną.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Procedura polega na wykonaniu 10 wkłuć na twarzy, po 5 na stronę, w specjalnie opracowanych punktach anatomicznych. Po zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, które zwykle mijają w ciągu kilku godzin.

BOLESNOŚĆ:

Zabieg nie jest bolesny, można odczuwać delikatne mrowienie i rozpieranie.

JAK CZĘSTO POWTARZAĆ:

W celu uzyskania najlepszych efektów najlepiej wykonać serię 3-4 zabiegów co 2-4 tygodnie. Po wykonanej serii, rekomendowane jest zrobienie tzw. zabiegu „przypominającego”, podtrzymującego efekty terapii – wykonuje się go co 4 do 6 miesięcy.

CENA:

 • od 1200 zł